Саба ТВ

Саба районы

16+
Радио һәм телевидение яңалыклары

Әлмәттә 21 яшьлек егетнең серле үлемен тикшерү бара: сөйгән кызы чаң сугып ярдәм сорый

Әлмәттә 21 яшьлек Ренат Җәлаловның үлеменнән соң "Үтерү" маддәсе буенча җинаять эше кузгатылган. Егетнең үлеме турында беренче булып аның йөргән кызы Динара Даутова хәбәр иткән. Фаҗига 22 сентябрьдә килеп чыккан. Кыз сүзләренчә, бер төркем яшьләр кунак йортын бер тәүлеккә арендалаган.

"Без кунак йорты янына килдек, анда инде тавыш - гауга башланган иде. Ренат моңа соңгы чиккә кадәр катнашмады. Аннары сугыш чукмарлары берничә метрга безгә таба күчтеләр. Ренат өч-дүрт кеше төркеме эчендә чолганышта калды һәм алар белән тыныч кына сөйләште. Шуннан соң ул кинәт бөгелеп төшкән килеш болар арасыннан очып чыкты да җиргә ауды. Аягына башка басмады...»
 
Динара сүзләренә караганда, ул егете янына йөгереп килгән һәм полиция чакыртырга тырышкан, шулчакны арттан: «Ментларга шалтыратма, телефонын тартып ал!» дигән тавышлар ишетә. Алай да кыз ашыгыч ярдәм чакыра һәм егетнең әти-әнисенә шалтыратырга өлгерә, әмма, ни кызганыч, табиблар егетне коткарып кала алмый.
 
Кыз әйтүенчә, үләр алдыннан Ренатка гаугада катнашучыларның берәрсе бик каты суккан.
 
Кайбер мәгълүматлар буенча, хастаханәдә каза күрүчене тикшергән вакытта, үлгән егетнең башында яралар табылган. Әмма мәетне яру нәтиҗәләренә караганда, Ренат йөрәк өянәге аркасында үлгән.
 
"2 октябрьдә "Үтерү" маддәсе буенча эш кузгатылды. Тикшерү кысаларында тиешле экспертизалар үткәреләчәк ", - дип хәбәр иткәннәр Динарага.
 
Әлеге факт буенча тиешле тикшерүләр бара, әлегә беркем дә кулга алынмаган. 
 
 

РЕПОСТ! УМОЛЯЮ! 22.09.2020 группа подонков убила моего любимого Рената.Они снимали у него гостевой дом на сутки.Ренату позвонили соседи и пожаловались на шум,он выехал туда,поговорил с ними,и вернулся ко мне.Через некоторое время звонок от соседей повторился,и мы выехали туда уже вместе.В 23.38 мы подъехали к гостевому дому,там уже была драка.Ренат не лез в неё до последнего.Этому есть видеоподтверждение.Затем все участники переместились на несколько метров.Ренат стоял в окружение 3-4 человек и разговаривал с ними.После чего в 23:45 он вылетел из толпы на согнутых ногах и упал.Больше он не встал.Я обернулась на какой-то крик и видела его последние 2 шага.Это последний момент,когда я видела на ногах самого дорогого для меня человека.Я подбежала к нему в ту же секунду,достала телефон,чтобы вызывать полицию и скорую.На меня начали орать «не звони ментам, заберите у неё телефон».Я отошла и позвонила в скорую и родителям.Эти убийцы разгуливают на свободе и безнаказанными.На камерах прекрасно видно,что перед падением,он стоял не один,но никто не сознается в том,что стоял рядом.Это подтверждают и слова свидетелей.В тот момент,когда меня привезли в ОМВД и я давала показания в сплошной истерике,эти подоноки,зная,что Ренат мёртв,фоткались в ОМВД и улыбались(фото в карусели).Я не знаю кто воспитывал этих нелюдей и вообще воспитывал ли их кто-то. Я прошу, я умоляю каждого из вас,вы знаете,какой светлый человек был Ренат,ему мы уже не поможем,но ради светлой памяти,мы должны сделать так,чтобы правда восторжествовала.Я знаю, он хочет этого.Если у вас есть какая-либо информация,прошу,расскажите нам.За любое вознаграждение. #альметьевск #альметьевскlife #альметьевскcity #альметьевскновости #альмет #альметьевсктв

Реклама

Публикация от Di (@dinaaaraa) 30 Сен 2020 в 5:55 PDT

 
 
 

Следите за самым важным и интересным в Telegram-каналеТатмедиа

 

 

Безнең Вконтаке челтәренә языл! 

Кызыклы яңалыкларны күзәтеп бару өчен Телеграм каналга язылыгыз

 

 

 

Реклама

Оставляйте реакции

0

0

0

0

0

К сожалению, реакцию можно поставить не более одного раза :(
Мы работаем над улучшением нашего сервиса

Нет комментариев